api x65 api x65

ck45,mo40,spk,spkr,ورق دریایی,ورق مخازن بخار,ضد سایش,ضد اسید,استنلس استیل,مانیسمان

ميكرو آلياژ API X65-بررسي اثر تركيب شيميايي بر خواص مكانيكي فولاد X65-فروش انواع فولاد آلياژي

ميكرو آلياژ API X65- مقاطع فولادي-مقاطع فولادي آلياژي-ورق آلياژي ((قيمت مناسب))

ميكرو آلياژ API X65-بررسي اثر تركيب شيميايي بر خواص مكانيكي فولاد X65-فروش انواع فولاد آلياژي

 در اين تحقيق از شبكه عصبي پيشرو با الگوريتم پس انتشار خطا. براي پيش‌بيني اثر تركيب شيميايي بر خواص مكانيكي (مقاومت تسليم، مقاومت كششي و ازدياد طول نسبي). فولاد API X65 (مورد استفاده در ساخت لوله‌هاي قطور انتقال گاز ايران) استفاده گرديد. ديتاهاي تجربي با جدا كردن نمونه از 100 لوله توليدي در مقياس صنعتي (با ذوب و فرآيند ساخت يكسان). و انجام آناليز شيميايي و آزمون كشش فراهم شد.

 از نمودار پراكندگي و معيارهاي آماري ضريب همبستگي و مجذور ميانگين مربعات خطاي نسبي (MSRE)، براي ارزيابي شكبه استفاده شد. سپس با توجه به نتايج مناسب مورد حاصل از شبكه عصبي، از آن براي پيش‌بيني اثر كمي نيكل. مس و مجموع عناصر ميكروآلياژي (Nb+Ti+V+Al). بر خواص مكانيكي فولاد مورد مطالعه، استفاده گرديد.

 فولادهاي ميكروآلياژي يا به عبارت ديگر فولادهاي استحكام بالا كم آلياژي (HSLA) در طي نيم قرن گذشته گسترش يافته‌اند. و به طور گسترده در كاربردهايي نظير كشتي‌سازي و ساخت لوله‌هاي قطور خطوط انتقال نفت و گاز به كار مي‌روند. اين فولادها اصولاً همان فولادهاي كربن-منگنزي هستند. كه با افزودن مقادير كم عناصر ميكروآلياژي، استحكام آنها افزون گرديد [1,2]. مشخصات آن دسته از اين فولادها كه در ساخت لوله‌هاي انتقال گاز و نفت مورد استفاده قرار مي‌گيرند. توسط مؤسسه نفت آمريكا (American Petroleum Institute) API ، استاندارد شده است [3].

 مقاومت تسليم بالا، ازدياد طول نسبي بالا، قابليت جوش‌پذيري بالا و چقرمگي بالا و دماي انتقال شكست نرم. به شكست ترد پايين از ويژگي‌هاي اصلي اين فولادها است [3,4]. ريزساختار اين فولادها ممكن است فريت- پرليتي يا فريت سوزني - باينتي باشد.

 كه ساختار اخير به دليل تركيب بهتر استحكام و چقرمگي ارجحيت دارد [5-7]. در اين فولادها دستيابي به ريزساختار و خواص مكانيكي مطلوب با تركيب مناسب عناصر ميكروآلياژي و عمليات ترمومكانيكي ميسر است [8-10]. موفقيت فرآيند و تركيب صحيح عناصر مدنظر قرار دارد را مي‌توان با آناليز شيميايي (قابليت جوش‌پذيري). انجام آزمون كشش (استحكام و ازدياد طول نسبي) و انجام آزمون ضربه شارپي و آزمون وزنه سقوطي مطابق استاندارد APL 5L ارزيابي كرد [3,4].

 در اين فولادها به منظور بهبود قابليت جوشكاري، درصد كربن، معمولاً پايين نگه داشته مي‌شود. (كمتر از 0/1 درصد وزني) و اثر كاهش استحكام ناشي از كاهش كربن با افزودن منگنز (معمولاً بين 1/4 تا 1/9 درصد وزني). و مقادير جزيي عناصر ميكروآلياژي نظير Al,V,Ti,Nb جبران مي‌شود. عناصر ميكروآلياژي با ريزدانه كردن فولاد منجر به افزايش همزمان استحكام و چقرمگي مي‌شوند [1,2,11].

 عمليات ترموديناميكي، شامل نورد كنترل شده و سرد كردن سريع مي‌باشد. نورد كنترلي در دو مرحله نورد خشن و نورد پرداخت انجام مي‌شود. نورد خشن (اوليه)، در دمايي بالاتر از دماي عدم تبلور مجدد انجام مي‌گيرد. كه هدف از اين مرحله دستيابي به ريزساختار ريزدانه‌اي از آستنيت تبلور مجدد يافت. نورد پرداخت (نورد نهايي) در دمايي زير دماي عدم تبلور مجدد (TNR). و بالاي Ar3 (دماي شروع تبديل فاز آستنيت به فريت) انجام مي‌گيرد تا ريزساختار آستنيت مورد كشيدگي (Pancaked) حاصل گردد.

 در اين ريزساختار با افزايش نسبت مرز به حجم دانه و تشكيل باندهاي تغيير شكل. مكان‌هاي جوانه زني فريت افزايش مي‌يابد و امكان ريز دانه شدگي فولاد فراهم مي‌شود. با سرد كردن سريع از بالاي خط Ar3 تا دماي كلاف پيچي بر مقدار ريزدانه شدن افزوده مي‌شود [1,11,12].

 عناصر ميكروآلياژي (Ti,V,Al,Nb) با تشكيل كاربيدها، نيتريدها و كربونيتريدها از رشد بيشتر دانه‌هاي آستنيت پايدار در طي گرم كردن مجدد تا شروع نرود جلوگيري مي‌كنند. همچنين اين عناصر با بالا بردن دماي TNR، محدوده تشكيل آستنيت كشيده شده را افزايش داده امكان ريزدانه شدن فولاد را افزايش مي‌دهند. با بالا رفتن دماي TNR، امكان انجام نورد نهايي در دماهاي بالاتر و نيروهاي پايين‌تر فراهم مي‌آيد.

 Nb بيشترين تأثير را در بالا بردن دماي TNR دارد. و عناصر V,Al,Ti به ترتيب در رتبه‌هاي دوم تا چهارم قرار دارند. همچنين عناصر ميكروآلياژي با تشكيل رسوبات ريز در طي عبورهاي نهايي نورد (در دماي پايين). و در هنگام سرد كردن، منجر به افزايش استحكام فولاد مي‌شوند. اين مسأله در مورد واناديوم صادق است. زيرا در دماي بالاتر از 1000 درجه سانتي‌گراد كاملاً به صورت محلول جامد است و در هنگام سرد كردن، مجدد رسوب مي‌كند [1].

 فـــولاد رســـول دلاكــان

با سالها تجربه ارزشمند و گرانبها در عرصه تأمين و توزيع انواع ورق آلياژي و انواع فولاد آلياژي با گواهينامه ها و آناليزهاي معتبر با ضميمه نمودن آن به محصولاتش آنرا به مشتريان خويش ارائه داده است. كه توانسته رضايتمندي آنان را همواره فراهم آورد. صنعتگر شريف و گرامي از اينكه ما را جهت خريد كالا (فولاد آلياژي) مورد نياز خويش، انتخاب مي نماييد از شما سپاسگزاريم.

ارتباط با ما
09122136675
02128423820
واتس آپ :09122136675
فكس: 02128423820
اينستاگرام :fooladdalakan
ايميل: [email protected]


برچسب:
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: <~PostRate~>
بازدید: <~PostViwe~>

+ نوشته شده: 1403/3/3 ساعت: ۱۳ توسط:fooladrasuldalakan :